Rozpoczynając giełdową przygodę dobrze zorientować się, które spółki są najbardziej godne naszej uwagi. Z pewnością trzeba wymienić to takie spółki jak: Comarch, Elzab, ING BSK, Kęty, Mennica, Permedia, czy Sanok.

Firma Comarch trudni się produkcją oprogramowania. Jest to przede wszystkim oprogramowanie firm, banków, a także do systemów bilingowych. Jest to firma dosyć prestiżowa, gdyż posiada sieć zagranicznych oddziałów, a także nawiązuje dobrze rokujące, zyskowne kontakty zagraniczne. Patrząc na całokształt, spółka jest całkowicie przewartościowana porównując z całą resztą branży – zwłaszcza po wzrostach, które miały miejsce w ostatnim czasie. Z kolei firma Elzab to prawdziwy lider na rynku kas fiskalnych. Miała ona co prawda mniej sprzyjający okres w swojej działalności, ale konsekwentnie wychodzi na prostą. Głównym udziałowcem jest włoska firma, ale Elzab posiada także spółki na terenach węgierskich, na których odbywa się również część produkcji.

Jeden z największych banków w Polsce to ING BSK. Posiada on korzystną politykę wypłaty dywidendy. Można jednak łatwo zauważyć, że ten bank jest niedoceniany w porównaniu z innymi. Ciekawą firmą jest też Mennica, która zajmuje się produkcją medali oraz monet, a dodatkowo trudni się także sprzedażą elektronicznych kart miejskich. Co więcej, ma w swoim posiadaniu także zależną spółka, która prowadzi różnego rodzaju projekty deweloperskie. Znaczącą spółką na warszawskiej giełdzie jest też spółka Kęty. Jej działalność opiera się na przetwórstwie aluminium. Przejawia ona dosyć stabilne wyniki finansowe, a także wypłaca atrakcyjną dywidendę. Z tego powodu opłaca się w nią inwestować na dłuższy okres czasu.

Poprzez doradztwo podatkowe Poznań można maksymalizować zysk spółki.