Według licznych sondaży, za najlepiej poinformowaną, świadomą oraz aktywną grupę giełdowych inwestorów można uznać obecnych trzydziesto-oraz czterdziestolatków. Mają oni nie tylko bardzo bogatą wiedzę na temat mechanizmów rządzących giełda, ale też odznaczają się godnym wyróżnienia realistycznym podejściem do zarabiania oraz ryzyka giełdowego. Pokolenie lat 70-tych wciąż jeszcze pamięta czasy PRL-u, choć w dorosłe życie mogli już wejść w erze nowych rządów. To społeczne zjawisko mogło w znacznym stopniu wpłynąć na ich zachowania konsumenckie, opinie oraz liczne decyzje finansowe. Są to ludzi najbardziej świadomi oraz aktywni z punktu widzenia inwestowania.

Społeczeństwo polskie, jeśli w ogóle orientuje się w jakichkolwiek sprawach związanych z giełdą, to jest to wiedza dosyć ogólna lub strzępkowa. Wyjątkiem jest jednak grupa ludzi z przedziału wiekowego 35-44 lata, gdyż aż 86% tejże populacji wie co oznacza i z czym wiąże się na przykład skrót WIG oraz jak go rozwinąć. Najmniej zorientowani są natomiast młodzi ludzie, którzy nie przekroczyli jeszcze 25-go roku życia oraz starsze pokolenie, to znaczy osoby, które ukończyły już 65-ty rok życia.

Wracając do trzydziesto-oraz czterdziestolatków, to dostali oni swoją szansę na osiągnięcie pewnego poziomu finansowego. Z tego też względu statystycznie częściej dysponują oni nadwyżką, niż osoby znajdujące się poza tym wiekowym przedziałem. Ci ludzie lepiej orientują się w zjawiskach giełdowych, gdyż uczyli się ich w taki samo, jak i innych aspektów związanych z wolnym rynkiem.


https://solveoadvisory.pl/doradca-podatkowy-gdansk/