Ci, którzy są nowicjuszami w giełdowej przygodzie powinni rozpocząć ją od krótkiej edukacji oraz pewnego rodzaju rozeznania sytuacji. Jedną z pierwszych czynności, jakich warto się podjąć, jest analiza firm, które są najbardziej warte uwagi z punktu widzenia giełdowego gracza, czy inwestora. Jakie spółki należy wymienić jako te, generujące na giełdzie najbardziej znaczące dochody dla grającego? Z pewnością należy wspomnieć o następujących firmach: Permedia, Comarch, ING BSK, Mennica, Elzab, czy Sanok.

Dlaczego akurat te spółki? Otóż, są one dosyć prestiżowe, niektóre z nich posiadają nawet oddziały za granicą oraz zawierają perspektywiczne, potencjalne zyskowne kontakty międzynarodowe. Co więcej, większość z nich jest liderem w swojej branży – zaawansowane oprogramowanie dla różnych, firm, banków, czy innych organizacji – Comarch; produkcja kas fiskalnych – Elzab, której znaczącym udziałowcem jest firma włoska. Z innych korzyści płynących dla inwestorów z podejmowania współpracy (na zasadzie inwestowania w ich akcje) z tymi spółkami, warto wymienić również dosyć korzystny sposób wypłaty dywidendy. Dobrym przykładem jest tu ING BSK, który posiada kuszącą politykę przyznawania dywidend. Niemniej jednak w dalszym ciągu jest on bankiem zbyt mało dostrzeganym przez uczestników giełdy.

Z Mennicą opłaca się zawierać długotrwałe relacje, głównie z tego powodu, że są one dosyć stabilne, odznaczają się niskim ryzykiem oraz pozwalają zyskać atrakcyjne pieniądze z podjętych inwestycji. Wymienione firmy to zdecydowanie liderzy giełdowi.


Badania NPS - tutaj https://www.budujekariery.pl/doradca-zawodowy-krakow/ www.baltica-auto.pl