Gra na giełdzie, czy też same inwestycje giełdowe stanowią działania wymagające przyjęcia konkretnej strategii. Każdy powinien przyjąć taki sposób postępowania, który dla niego samego będzie możliwie najbardziej skuteczny oraz zrozumiały.

Jedną z możliwych, charakterystycznych strategii działania jest analiza fundamentalna, która opiera się na dwóch metodach, a mianowicie na metodzie Benjamina Grahama oraz metodzie Warrena Buffetta. Z pewnością okaże się ona najbardziej odpowiednia dla wszystkich pasjonatów kalkulacji, czy obliczeń ponieważ ściśle wiąże się z przeliczaniem różnego typu danych pochodzących ze sprawozdań finansowych. Duży nacisk kładzie również na porównywanie poszczególnych wskaźników finansowych. Aby dokonać analizy potrzebne będą wyniki finansowe spółek pochodzące z pięciu, a nawet dziecięciu ostatnich lat. Należy skupić się przede wszystkim na stabilności spółek, trendach zysków, jak najmniejszym zadłużeniu, a także corocznym wypłacaniu dywidendy oraz wysokiej pozycji na rynku.

Spośród firm, które wywiązują się z wymienionych powyżej warunków należy wybrać te, które wydają się być niedoszacowane przez rynek. Innymi słowy, oznacza to, że mają niezbyt wysokie wskaźniki ceny do zysku operacyjnego. Niejednokrotnie zdarza się, że trudno jest znaleźć takie firmy. Trzeba więc wykazać się znaczną cierpliwością i poświęcić trochę czasu na obserwację rynku. Pożądanym jest również, by inwestorzy, którzy decydują się na tę właśnie strategię analizy fundamentalnej, byli nastawieni bardzo analitycznie.

windykacja przez telefon telefoniczna windykacja windykujemy telefonicznie www.doradamy.to